Akční nabídky
 3,3/0,8 100 ks Královsky modrá
35,- Kč (1,45 €) 44,- Kč
Novinky
Přestavba eshopu

V celém eshopu probíhá přestavba. Omluvte prosím dočasně chybovost v náhledu kategorií. Skladovost zboží a možnost jeho objednání není narušena. Pracuji zejména na filtraci zboží podle charakteristik. Výsledkem bude možnost...

více
Zdražování

Všechny nově příchozí kroužky zdražuji o 30%. Postupně se tak zdraží celá nabídka kroužků. Toto zdražování není pravděpodobně poslední.

více

Vše o materiálu

Úvod Vše o materiálu

Kroužky objednávám přímo od výrobce. Většinou pocházejí z Kanady nebo USA. Vše, co zde vidíte, je skladem. Pokud potřebujete větší množství nebo jinou velikost, tak napište. Je možné doobjednat s dodací lhůtou 4-6 týdnů

 

Kroužky balím do zip sáčků po 100 kusech, pokud není uvedeno jinak. Uvedené množství je vážené, proto je možná odchylka +/- 2%. Sáčky jsou pečlivě popsány velikostí a barvou. 

 

Vybírejte z těchto materiálů, každý má jiné vlastnosti a jiný typ užití. 

 

LEŠTĚNÝ HLINÍK / BRIGHT ALUMINUM

Kroužky z leštěného hliníku, některé šupiny


Kroužky z tohoto druhu hliníku jsou světlé, lehké, levné a mají všechny vlastnosti jako každý jiný hliník. Jsou leštěné, proto jejich povrch je lesklý. Používáním dochází k zešednutí a ztrátě lesku. Ovšem nezčernají. Pokud je chcete opět lesklé, stačí je umýt a vyleštit.  Umývají se ve vodě se saponátem, leští se například promnutím s brusnou pastou v hadříku. 

Tyto kroužky jsou výhodné pro svou cenu na větší projekty, kde není kladen důraz na lesk. 

Každý balíček může být jinak světlý. 

Pokud chcete kroužky vypadající jako lesklé leštěné stříbro, doporučuji kroužky extra lesklé z eloxovaného hliníku v kategorii barevné kroužky. Jejich povrch zůstává stále stejný i při dlouhodobém nepřetržitém nošení. 

 

ELOXOVANÝ HLINÍK

Kroužky, šupiny, výseky

 

Eloxování (elektrolytická oxidace) obecně je povrchová úprava různých kovů. Urychlenou oxidací s přidáním dalších složek získá samotný kov lepší vlastnosti. Kroužky z eloxovaného hliníku jsou nádherně lesklé. Jsou dostupné až v 19 barvách. I při nepřetržitém nošení zůstávají stále stejně barevné. Podle dostupných poznatků nevyvolávají alergie. Eloxování hliníku je schválené agenturou FDA i pro styk s potravinami. Proces eloxování je velice složitý a i při nejlepších podmínkách výroby není možné dodržet stále stejný barevný odstín. Do každé jednotlivé objednávky se snažím vkládat kroužky stejných barev. Při objednání většího množství to však nemusí platit. Povrchová vrstva eloxu se může o tvrdý materiál poškrábat. Proto je dobré používat kvalitní kleště bez vroubků na čelistech.

 

NEREZOVÁ OCEL (304)

Kroužky, komponenty

Nerezová ocel s označením třídy 304 je chromniklová ocel. Používá se v potravinářství a jiném průmyslu, protože má výborné chemické vlastnosti. Má temnou ocelově šedou barvu. Kroužky z této oceli pocházejí z Kanady nebo USA a používají se všude, kde od šperku vyžadujete pevnost. Šperky jsou také výrazně těžší, o to ale pevnější. U těchto šperků bývá někdy nevýhodou jejich tmavá barva. Ocel je nemagnetická.

 

CHIRURGICKÁ OCEL (316L)

Kroužky, komponenty, řetízky

Chirurgická ocel třídy 316L je ocel, která se používá ve zdravotnictví, potravinářském a farmaceutickém průmyslu. Je to opět chromniklová ocel s přídavkem manganu a molybdenu pro větší chemickou stálost materiálu. Je nemagnetická. Tato ocel je oproti nerezové oceli 304 výrazně světlejší. Tato vlastnost je ve šperku žádoucí. Kroužky pocházejí většinou z Asie.

 

PRUŽNÉ KROUŽKY (EDPM) 

 

EPDM je syntetická pryž ze skupiny elastomerů s vynikající odolností proti teplu, ozonu, povětrnostním vlivům, horké vodě, páře, oplachovacím prostředkům a polárním organickým rozpouštědlům. Jejich použití ve špercích jim dodá pružnost, nepotřebují tak zapínání, natáhnou se a je to. Gumičky jsou dostupné ve více barvách. Neobsahují latex. Při použití v různých vazbách musíte více předvídat, protože se nedají otevřít. Vhodné vazby half persian, gsg, full persian, evropská vazba, byzance.

 

TITAN

Kroužky, komponenty

Titanové kroužky jsou tvořeny slitinou titanu, vanadu a hliníku. Stejná slitina se používá ve zdravotnictví. Je tedy hypoalergenní. Titan je vytvrzen do několika stupňů. Titan stupeň 2 není tolik pevný. Pevnost připomíná ocel. Z této slitiny jsou duhové kroužky. Kov je zbarven působením elektrického proudu.  Titan stupeň 5 je velice pevný kov, se kterým se těžko pracuje. Potřebujete na práci s ním výborné kleště a pevný stisk. Barva je přirozená. Vlastnosti titanu není nutné vyvyšovat, šperky budou jedinečné. Práce s tímto kovem je však velmi těžká.

SILIKON

Kroužky

Silikonové kroužky z potravinářského silikonu. Jsou velice pružné, dostupné v několika barvách a ve tmě svítí. Jsou nezávadné. Nedají se otevřít, proto při používání musíte více předvídat. Výborné jsou na vazbu half persian.

Dodací a platební podmínky

Reklamační řád a odstoupení od smlouvy

Možnosti plateb

mastercard     visa     gopay

Ověřeno zákazníky

 
Copyright 2018 - 2023 © Kroužky na techniku chainmaille - kroužkování, šperky