Vše o materiálu

Úvod Vše o materiálu

Kroužky objednávám přímo od výrobce. Většinou pocházejí z Kanady nebo USA. Vše, co zde vidíte, je skladem. Pokud potřebujete větší množství nebo jinou velikost, tak napište. Je možné doobjednat s dodací lhůtou až 4 týdny. 

 

Kroužky balím do zip sáčků po 100 kusech, pokud není uvedeno jinak. Uvedené množství je vážené, proto je možná odchylka +/- 2%. Sáčky jsou pečlivě popsány velikostí a barvou. 

 

Vybírejte z těchto materiálů, každý má jiné vlastnosti a jiný typ užití. 

 

LEŠTĚNÝ HLINÍK / BRIGHT ALUMINUM


Kroužky z tohoto druhu hliníku jsou světlé, lehké, levné a mají všechny vlastnosti jako každý jiný hliník. Jsou leštěné, proto jejich povrch je lesklý. Používáním dochází k zešednutí a ztrátě lesku. Ovšem nezčernají. Pokud je chcete opět lesklé, stačí je umýt a vyleštit.  Umývají se ve vodě se saponátem, leští se například promnutím s brusnou pastou v hadříku. 

Tyto kroužky jsou výhodné pro svou cenu na větší projekty, kde není kladen důraz na lesk. 

Každý balíček může být jinak světlý. 

Pokud chcete kroužky vypadající jako lesklé leštěné stříbro, doporučuji kroužky extra lesklé z eloxovaného hliníku v kategorii barevné kroužky. Jejich povrch zůstává stále stejný i při dlouhodobém nepřetržitém nošení. 

 

ELOXOVANÝ HLINÍK

 

Eloxování (elektrolytická oxidace) obecně je povrchová úprava různých kovů. Urychlenou oxidací s přidáním dalších složek získá samotný kov lepší vlastnosti. Kroužky z eloxovaného hliníku jsou nádherně lesklé. Jsou dostupné až v 19 barvách. I při nepřetržitém nošení zůstávají stále stejně barevné. Podle dostupných poznatků nevyvolávají alergie. Eloxování hliníku je schválené agenturou FDA i pro styk s potravinami. Proces eloxování je velice složitý a i při nejlepších podmínkách výroby není možné dodržet stále stejný barevný odstín. Do každé jednotlivé objednávky se snažím vkládat kroužky stejných barev. Při objednání většího množství to však nemusí platit. Povrchová vrstva eloxu se může o tvrdý materiál poškrábat. Proto je dobré používat kvalitní kleště bez vroubků na čelistech.

 

NEREZOVÁ OCEL (304)

 

CHIRURGICKÁ OCEL (316L)

 

PRUŽNÉ KROUŽKY (EDPM) 

 

EPDM je syntetická pryž ze skupiny elastomerů s vynikající odolností proti teplu, ozonu, povětrnostním vlivům, horké vodě, páře, oplachovacím prostředkům a polárním organickým rozpouštědlům. Jejich použití ve špercích jim dodá pružnost, nepotřebují tak zapínání, natáhnou se a je to. Gumičky jsou dostupné ve více barvách. Neobsahují latex. Při použití v různých vazbách musíte více předvídat, protože se nedají otevřít. Vhodné vazby half persian, gsg, full persian, evropská vazba, byzance.

Dodání zboží

Reklamační řád

Copyright 2018 - 2020 © Kroužky na techniku chainmaille - kroužkování, šperky