Akční nabídky
 5/1,2 100 ks Zlatá
66,- Kč (2,73 €)
Novinky
Přestavba eshopu

V celém eshopu probíhá přestavba. Omluvte prosím dočasně chybovost v náhledu kategorií. Skladovost zboží a možnost jeho objednání není narušena. Pracuji zejména na filtraci zboží podle charakteristik. Výsledkem bude možnost...

více
Zdražování

Všechny nově příchozí kroužky zdražuji o 30%. Postupně se tak zdraží celá nabídka kroužků. Toto zdražování není pravděpodobně poslední.

více

návod na kroužkování

Úvod NávodyHelm chain

HELM CHAIN

návod na kroužkování pro začátečníky

kroužky 5/1,2 a 7,6/1,2

nebo 4,2/1,2 a 6,6/1,2


helm chain

Obr. 1 Vazba helm chain z kroužků 3,3/0,8 a 5/0,8. Není příliš vhodná, kroužky jsou měkké a chytají se za nitky světříků a halenek.


helm chian

Obr. 2 Vazba helm chain z kroužků 4,2/1,2 a 6,6/1,2. Dle mého je nejhezčí. Drží tvar a přesto v ní není tolik místa, aby se kroužky různě posouvaly.Tento návod vysvětluje vazbu helm chain, ve které používáme 2 velikosti kroužků a malé kroužky dáváme zdvojené pro plnější efekt. Obecná pomůcka na výběr správných kroužků zní velice kostrbatě, přesto cítím, že zde nemůže chybět.

  • malý kroužek se celý musí vejít do velkého kroužky       a zároveň
  • 3 krát tloušťka drátu většího kroužku musí být menší než vnitřní průměr menšího kroužku

Výborně fungují velikosti 7,6/1,2 a 5/1,2 a nebo 6,6/1,2 a 4,2/1,2.

 

Postup:


1. Spojte dva velké kroužky, dva malé a zase dva velké jako vidíte na obrázku.

Helm chain 1

2. Vložte jeden velký kroužek mezi velké kroužky z předchozího kroku, a zároveň projde kolem malých. Žádným jiným kroužkem neprochází !!! Malé obkružuje, říká se mu orbital. Toto je nejtěžší krok, ale zvládnete ho. 

 

Helm chain 2

3. Na krajní velké kroužky přidejte dva malé. 

Helm chain 3

4. Hned tyto malé kroužky obkroužíte orbitalem. Vezmete velký kroužek a projde mezi velkými a kolem malých. Nezapomeňte, že sám žádným kroužkem neprochází. 

Helm chain 4

5. Teď vazbu prodloužujte. Přidejte dva velké kroužky do malých z kroku 3 a to tak, že každý prochází kolem orbitalu z jiné strany. Orbital bude vložen mezi ně. 

Helm chain 5

6. Nyní opakujeme krok 3 - 5 do dosažení potřebné délky.


Vidíte 3 řady velkých kroužků, druhá řada je posunutá oproti první a třetí. Velké kroužky se spojují jen pomocí malých. Druhá řada je tam pouze vložená, vmezeřená.


Zde je srovnání dvou velikostí 6,6/1,2 a 4,2/1,2 nahoře, dole 7,6/1,2 a 5/1,2. Dolní řetízek je příliš volný, velké koužky se posouvají po sobě, nedrží tolik tvar. Horní řetízek je pevný, přesto ohebný, dobře drží tvar.

helm chain srovnání


Hodně štěstí. 

 

Pokud je návod pro vás nesrozumitelný, napište mi a zkusíme se na to spolu podívat. 


Věnujte prosím pozornost kategorii návody a soupravy na kroužkování. Najdete zde k zakoupení samostatné návody i materiálové soupravy, které vás krok za krokem provedou výrobou šperku.


 

Vypracovala Štěpánka Pospíchalová

 

www.krouzkarka.cz

stepanka@krouzkarka.cz

 

logo krouzkarka


Dodací a platební podmínky

Reklamační řád a odstoupení od smlouvy

Možnosti plateb

mastercard     visa     gopay

Věrnostní program

Copyright 2018 - 2023 © Kroužky na techniku chainmaille - kroužkování, šperky